15 Mart 2014 Cumartesi

Paralelmiş, inmiş, yalan!

İnmiş, min'miş, paralelmiş; yalan! İnlerine ineceklermiş, aklanacaklarmış, paklanacaklarmış! Sallamayın artık koçum! Masumu, mağduru hiç boşuna oynamayın, halkı da hala ayakta uyutmaya devam etmeyin koçum!

'Devlet içine sızmış çeteler' diyorsun; sallama!.. "12 yıl devlet devletliğini bilmedi de, önüne gelen içeri düstursuz girdi, istediğini yaptı." mı diyorsun yani?! Sallama koçum, sallama!

Bir de sanki adaletin, yapılmış hırsızlıkların, yolsuzlukların yargılanmasını da, 12 yıldır uyuttuğunuz halk yapacakmış gibi, "30 Mart'dan sonra bunların hepsinin cevabını vereceğiz!" diyorsunuz!

Bu kadar cehalet, bilgisizlik ve şeytaniyet içinde olabilir bir insan! Seçim sandıkları ne zamandan beri adaletin en üst mercii oldu koçum? Sallama sallama!

O zaman bir zahmet şu 30 mart seçimlerinden sonra benim vergi borçlarım, trafik ceza birikmişlerim filan varsa, onları da sandığa soralım lütfen! Koyunlar isterse belki borçlarımdan da muaf olurum, belli mi olur? Hatta sandık hazretleri uygun bulurlarsa; belki Ali İsmail'in ve Berkin Elvan'ın da katilleri en şerefli şekilde ve üst mevkilere terfi etmiş şekilde hayatlarına devam ederler ha?!

Hey Allah'ım yarabbim! Sen bu ülkedeki düşünen insanlara ve gerçek vatanseverlere sabır, biraz da şans ver!

ARIZA ADAM
Ömer Dalman
15.03.2014

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder