8 Haziran 2014 Pazar

Götürülmeyi Sevenlerden Çağrı!

Daha çok aldat bizi, daha çok hayatımızla oyna! Daha çok sil-süpür, götür hocam! Doyamıyoruz götürülmeye, ezilmeye, aldatılmaya! Bizi bu lutfundan mahrum bırakma hocam!

Kanıtlar, gerçekler ve saygın kişilerin bize sundukları şeyler bizim için önemli değil hocam! Biz onların hiçbirine kulak asmayız. Biz sana sorgusuzca endekslendik hocam! Sen rahat rahat götür, ganimeti paylaştır, rahatınıza bakın külliyen! Keyfinize bakın, size canımız kurban hocam. Kaybedecek neyimiz var ki? Biz kefenimizle çıktık bu yola hocam! Onu da bizden esirgersen; "Vardır bir bildiği." der, yine sana sorgusuz teslim oluruz hocam!..

Dünya sana arkasını dönmüş, farketmez! Biz her halimizle arkandayız. Entarililer de kapı gibi arkanda hocam! Olmadı; bütün dünyaya savaş açarız hocam!

Dünya yalan; sen doğrusun hocam!

Kendilerine 'aydın' diyenler, yıllardır sevip izlediğimiz sanatçılar, özgürlük arayan halk yalan hocam! Sen gerçeksin!..

Gerekirse baş koyduğumuz bu yolda vatanın bütün topraklarını satarız; ama davamızda dik dururuz, mühim değil hocam! Olmadı toprak kalmazsa; sen bize yine kucağını açarsın hocam!

"Yedi nesile yetecek malın mülkün var." diyorlar. Yalan hocam! Sen devam et götürmeye; biz arkandayız hocam! Madenlerde daha nice şehitler veririz. Özgürlük diye bağıran nice gençlerimizi bu yolda toprağa veririz! Yeter ki sen rahat et hocam!


ARIZA ADAM
Ömer Dalman

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder