9 Haziran 2013 Pazar

Kemiksizce bu ülkede yaşayanlaraKEMİKSİZLERE GİTSİN BU LAFIM:

Görüyorum...


Gezdikçe internette, feys'de, sanki kendileri hiç bu ülkede yaşamıyormuş gibi, profillerinde ottan-boktan paylaşımlar olan, hiçbir konuda, negatif veya pozitif tek kelam sözleri olmayan ve rahatları yerinde olan ülke yaşayanlarına sitemim var. 'Yaşayanlar' diye hitap ettim, çünkü onlar asla benim dostum veya kardeşim olamazlar. Onlar halk da olamazlar. Onlar kemiksiz, fikirsiz, zikirsiz, sadece yiyip-içerek yaşayan 'bedenler'dir benim için. Hepimizin yakınlarında, aile boyutunda da var bunlardan, biliyorum.

Bir de daha beteri var.


Bu olanlara rağmen, bu söylediğim sınıfın bir üst katmanı daha var. İnternette geziniyordum yine birgün; bir tane kemiksizin profil resimlerinin içinde Obama'nın tek kare, gülümseyen bir resmini gördüm!


Yahu tamam... "Ben fikirsizim, zikirsizim, sadece yaşayan bir beden olarak kalmak istiyorum." diyorsun. Fikir ve yaşam tarzı özgürlüğünden dolayı sana bir şey diyemem çok fazla. Sadece böyle ortaya söylerim lafımı. Ama be birader; Obama'nın resmini koyuyorsun. Ülke bu halde ve sen bu ülkenin ekmeğini yiyorsun be karaktersiz!

Sen ne kemiksiz bir satıcısın?! Hani bak; Amerikan yönetimine hizmet veren bir vatandaş olsan, belki anlarım. Ya da Obama'nın kabinesinde görev yapıyor olsan anlarım. Ama sen kimsin be bacım? Senin şu an bu mücadelenin saçla, başla, kanla verildiği bu ülkede, o kokuşmuş koltuğunda oturmaya nasıl cüret edersin?! Ya kendini satıyorsun, ya da ülkeyi...


Taşın ya da Amerika'ya; orada Obama'ya özel olarak ulaşıp, belki onun bokunu da yersin, ama burada Obama'nın bokunu bulamazsın ki? Arada uzun mesafe var?.. Tamam Obama karizmatik adam. Yakışıklı adam, güçlü adam, ona zaten saygım var, ama bu delikanlı burada yaşamıyor be bacım!ARIZA ADAM

Ömer Dalman

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder