11 Haziran 2013 Salı

Ucuz Prodüksiyon TiyatroTamam... Bu sabah ucuz prodüksiyon bir tiyatro izleyerek uyandık Taksim'de ülkece! "Anladığınız dilden yanıt veririz." demişti 'birileri'. Öyle de oluyor...

Ancak öyle veya böyle halk artık birileri'ne inanmaz, mümkün değil!.. Ağızlarıyla kuş da tutsalar, ayyaşlara, çapulculara altın çanaklarda şarap da sunsalar; onlar "A" dese, çapulucular asla bir daha inanmayacaklar! Çünkü şapka çıktı; kel görüneli 15 gün oluyor.

Böyle bir duruma imza atarak, dış ülkelerin de gözleri önünde halkı ile bu kadar çatışan, uzlaşmayan 'birileri' artık halkını nasıl yönetebilir? Tomayla, kimyasal gazlarla, biber gazlarıyla, ses bombalarıyla ve tazyikli sularla mı?..

Hiç sanmıyorum!..

Hocam; bizler Amerikan Filmleriyle büyümüş, beyni en az onların yönetmenleri kadar hin bir gençliğiz. Biz o tilki senaryolarının Allah'ını biliriz. Bu sabah Taksim'de halka -nedense bütün TV kanallarından naklen açıkça izletilerek- sergilenen tiyatro oyunu ucuz bir prodüksiyondur. Şöyle bütçesi daha büyük, baş rol oyuncuları daha usta tiyatrocular olan, kapsamlı bir yapım beklerdik!

Bak; Amerika ne yaptı? Prodüksiyonu büyük tuttu, kendi binalarını devirdi!

Yani hocam; biz gençlere daha güzel projelerle, bütçesi büyük ve inandırıcı senaryolarla gelmeniz lazım! :) Ha bu arada; yapımda emeği geçen, sponsorlara, yönetmenlere ve oyunculara yine de teşekkür ederiz! :)


ARIZA ADAM
Ömer Dalman

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder