13 Ocak 2014 Pazartesi

Kaybedenin Saldırganlığı


Türk erkekleri iyi bilir bu olayı. Tabii tamamen benzetmedir; şimdi "kadın" denen kutsal varlığın temsilcileri lütfen alınmasınlar. Onlar toplumun göz bebekleridirler.

Bazı hayat kadınları ve hatta bazı evi, ismi-cismi bile belli kadınlar vardır... Para için herşeyi yaparlar. Kafalarındaki tek amaç esasen paradır. Daha çok para verecek adam için, sergilemeyecekleri sapkınlık olmadığı gibi, o an yatakta yatmakta olduğu adamı bile hemen gönderip satar bunlar.

Bu tarz kadınların erkekle yatakta paylaştığı anıları, düşünceleri ve hatta ona gösterdiği kadınsı sıcaklık bile yalandır, düzmecedir. Bunlar yataktan kalkıp gittiklerinde senle hiçbir alakası yoktur. Ama idare eder işte...

Günün birinde bu kadının, önüne gelene güzel sözler söyleyip, onlarla ayırt etmeden para için yattığı ve herkesi yalanlarla kendine bağladığı ortaya çıkar. O zaman da para lüpletme olasılığını sıfırlamamak için, her yola başvurur! Seni satar... Senin arkandan diğer adamlarla dedikodunu yapar. Herkesi birbirine düşürür. Tek amacıysa para akışının devamını sağlamaktır. Dört bir yana saldırırken, sanki bu mesele kendi yüzünden çıkmamış gibi, bir de üstüne namuslu kesilip, insanları yalan yolla etkilemeye çalışır!

Tek namuslu odur! Etrafında olan bütün erkekler ondan faydalanmış istismarcılardır artık! Rezillikleri ortaya çıktığı için, artık bu kadın, karşısına gelip hesap soracak herkese feci bir çirkeflikle, güya kendi şerefi ve namusu adına saldırır, yüzlerini tırmalar, hatta kesici aletle bile saldırma ihtimali vardır bu noktadan sonra! Yeri gelir; önüne gelene vermesini bile hayatını idame ettirme çabası olarak savunur!

Ama ne çare... Önüne gelen her düşünceden, her kategoriden adama ayırt etmeden verdiği için, adamlar bir bir dışarıda konuşmaya başlamışlardır ve artık kadının ne mal olduğu kesinlikle ortaya çıkmıştır. Paniktedir kadın ve elinden ne gelirse esirgemeden etrafına saldırır. Hatta kendi hariç herkesi suçlamaya başlar. Elinden gelse adamların bazılarına dava bile açar! Çünkü bir tek kendini kurnaz sanır zavallı kadın.

Artık ne yaparsa yapsın, o kadın mimlenmiştir ve ismi ortaya çıkmıştır. Bildiğin 'çaçeron hayat kadını' yani!.. Bilmem kaç tane adama sorgusuz vermiş ve onlardan kayıt dışı paralar almış olmasının hesabını vermeyi bırakır, bunun yerine onunla birlikte olan adamları suçlar, onların evlerini aramaya kalkar, iş yerlerini arayıp, işlerine sekte vurmaya çalışır. Bütün sempti karıştırır yani!

Aynen bu tarz kadınlar gibi rezalet bir duruma düşmüş olan ülkemizde; olayın kahramanları kime saldırırlarsa saldırsınlar, kimleri suçlamaya çalışırlarsa çalışsınlar, artık bu rezaletler zincirinin mimarları, tıpkı o kadın gibi kendileridir. Bunu ise bütün yaşayanlar hızla öğrenmektedir ve güven kartlarını bu yeni duruma göre gözden geçirmektedir. Bu düzeysiz kapışmaların tek sonucu ise; o kadının illa ki o semptten pılını pırtını alıp, yol almasıdır!

Servet hırsızlığı, yolsuzluk, insan ve emek sömürüsü, sadece foyan ortaya çıkana kadardır.


ARIZA ADAM
Ömer Dalman

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder