15 Ocak 2014 Çarşamba

Soyguncu Kovboylar

Bir yapı illegal ve şeytanî biçimde oluşturulduysa; mutlaka birgün birileri aracılığıyla o plan ortaya çıkar. Ama yapıyı oluşturan taraflardan biri, ama bireylerden biri veya birkaçı bir şeylerden rahatsız olur, kendi payının az olduğu kararına varır ve en sonunda bu hayırsız yapı mutlaka patlar ve içindeki bütün pislikler ortalığa saçılır.

Siz hiç bir aksiyon filminde, büyük soyguncuların sonsuza dek mutlu olarak yaşadıkları bir son gördünüz mü? Nadir de olsa bu tür filmlerde de soyguncular açısından mutlu sonlar olur, ama çok az... Genelde filmin sonunda soyguncular o havalı ve kibirli duruşlarını yitirirler, sonra da ya kurşuna dizilirler, ya da ömür boyu hapsi boylarlar!

Bir kere bu illegal yapı en başta Yaratan'ın temiz yaşamla ilgili direktiflerini hiçe saymıştır. Hata bir...

Diğer yandan, giriştikleri şeytanî organizasyonlarla, bütün bir halkı ve o toplumu oluşturan, üretkenliğin temsilcileri olan çalışanları sömürmüşler ve onları aptal yerine koymuşlardır. Yani tamamen 'cenabet' bir ruh hali ve üstelik de cenabet bir ruh bütünlüğü... Hata iki...

Tepeden tırnağa öylesine kirlenmiş bir yapı ki bu; artık taraflar ortaya türlü belgelerle bu pisliği saçsalar da, yapıyı oluşturan hiçbir taraf ve hiçbir birey artık asla temize çıkamaz. "Paranın efendiliğinde topluma verilmiş onca yıllık acılar, istismarlar, aldatmalar, din tacirliği ve günahsız bireyleri düzmece yolla suçlayıp, içeri tıkmalar" gibi çok büyük suçlar kendi elleriyle tarihe geçmiş ve açık edilmişken, artık bu illegal yapıyı ne halk, ne de Hak affedemez.

Ve şimdi bu illegal yapının parçalanan hücreleri, paylaşamadıkları bu güç pastasının hırsıyla, sadece birbirlerini suçluyorlar, ülkenin manevi yapısını sürekli kirletmeye devam ediyorlar ve bu pislik daha da fazla görülüp, algılanmasın diye, ülkenin adalet yapısını bile paramparça ediyorlar.

Yani, yıllardır işledikleri suç ve günahlar yetmezmiş gibi; paniğe kapılmış organize soyguncular gibi, önlerine gelene kurşun sıkıp, gerçekleri açığa çıkartan legal kuvvetleri de bir değişiklikler dalgasıyla yerlerinden ediyorlar, güya kontrol altında tutmaya çalışıyorlar.

Ama nafile...

Sömürülmüş, hiçe sayılmış ve aldatılmış bu fedakar toplumun uyanan bireyleri etraftakileri de uyandırmak için var güçleriyle mücadele etmeye başladılar. Toplum artık bu pis kokulu çatı altında umutsuzca, deliler gibi çalışıp, inanılmaz zamlara ve vergilere göğüs gererek, hiçbir şey elde edemeden yaşamaktan bunaldı.

Pisliği ortaya çıkmış olan bu illegal yapının tarafları istedikleri kadar birbirlerini suçlasınlar; bu soygunda her ikisi de ortak ve suçludur. Ve girmiş oldukları bu şeytanî oyun, koca bir toplumun hayatını dayanılmaz bir hale sokmuştur. Toplum tarafından bunun affı artık yoktur.

Devletler toplum içindir. Topluma hizmet ve düzeni sağlamak için vardır. Bu gerçeğin bittiği bugünlerin devamında; soyguncu kovboylar mutlaka ya kasabayı terkedecekler, ya da hepsi eninde sonunda hapsi boylayacaklardır.


ARIZA ADAM
Ömer Dalman


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder